آموزش بستن مدل موی گوجه‌ای با کش و جوراب

آموزش بستن مدل موی گوجه‌ای با کش و جوراب

02 مهر 1398 32,485 بازدید

بستن موها و فرم دادن به آن باعث می‌شود چهره‌ای زیبا و جذاب‌تری داشته باشید. مدل موی گوجه‌ای همانطور که از اسمش پیداست، گرد کردن مو به شکل حلقه‌ی دایره‌ای است که در قسمت بالای و یا پشت سر جمع می‌شود. شما نیاز به ابزار اضافی برای درست کردن این مدل مو ندارید کافی است با استفاده از یک کش و یک جوراب، به آسانی موهای خود را زیبا کنید. در اینجا شما را با دو روش برای بستن این مدل مو آشنا می‌کنیم.

 بیشتر بخوانید: ۱۰ مدل موی گوجه‌ای برای انواع موی کوتاه  

روش اول بستن موی گوجه‌ای با جوراب

1. ابتدا یک جوراب بردارید ترجیحا جورابی را انتخاب کنید که تمیز و کش محکم‌تری در قسمت مچ پا داشته باشد. در حالت ایده‌آل بهتر است رنگ جوراب به رنگ موهای شما نزدیک‌تر باشد که هنگام بستن از لابه‌لای موهای شما پیدا نباشد. قسمت پنجه‌ی جوراب را با قیچی بچینید. شروع کنید از جایی که برش زده‌اید تا مچ پا را بپیچید که به شکل یک کش در بیاید.

بستن مو گوجه ای

2. موهای خود را شانه بزنید و دقیقا همانند زمانی که می‌خواهید موهای خود را دم اسبی ببندید آن را صاف کنید و آن را در بالای سر و یا پشت سرتان جمع کنید و با یک کش، محکم آن را ببندید. اگر موهای شما بسیار لخت است که در جای خود ثابت نمی‌ماند بهتر است از تافت برای ثابت نگه‌ داشتن آن استفاده کنید.

3. موها را از قسمت سوراخ جوراب رد کنید. حالا، موی خود را صاف نگه دارید. با استفاده از یک دست آزاد خود شروع کنید که جوراب را یک یا دو دور باز کنید. توجه کنید که جوراب را تا انتهای مو پایین نبرید.

بستن مو به روش گوجه ای

4. جوراب را به سمت بالا نزدیک به انتهای مو ببرید. این قسمت ممکن است کمی سخت باشد. بنابراین باید موهای پشت سر خود را بگیرید و آن را به همان اندازه در تمام جهات پخش کنید. از بالا شروع کنید موهای خود را به سمت پایین دور جوراب بپیچید و موهای اطراف جوراب را لوله کنید. جوراب را کمی پایین بیاورید تا موهایتان را بگیرد. اگر موهای شما خیلی محکم شده باشد می‌توانید دم موی خود را نگه‌ دارید و اجازه دهید موها دور جوراب بیفتد و فقط دستتان را زیر کش ببرید تا موها را جمع و جور کنید.

5. جوراب را به پایین بیاورید و آن را جمع و جور کنید. با کمی تمرین کردن می‌توانید نسبت به آن مهارت پیدا کنید و به راحتی آن را انجام دهید. جوراب باید به ته دم اسبی نزدیک شود.

بستن مو به روش گوجه ای

مرحله‌ی ششم

هنگامی که موها درست در جای خود قرار گرفتند و به سمت پایین پیچیدید، می‌توانید یک کش، آن را در پایین نگه دارید. پس از ثابت شدن موها بهتر است از یک اسپری مو استفاده کنید.

روش دوم بستن موی گوجه‌ای با کش

مرحله‌ اول: ابتدا موهای خود را شانه بزنید و دقیقا همانند زمانی که می‌خواهید موهای خود را دم اسبی ببندید آن را صاف کنید و آن را در بالای سر و یا پشت سرتان جمع کنید و با یک کش، محکم آن را ببندید.

بستن مو با کش

مرحله دوم: موها را از جایی که با کش بسته شده است را بگیرید و در جهت عقربه‌های ساعت یک دور آن را بپیچانید تا یک دایره تشکیل شود. شما می‌توانید با استفاده از یک آینه در پشت خود و یک آینه در جلوی صورتتان از صحیح انجام دادن آن اطمینان حاصل کنید.

بستن مو با کش

مرحله سوم: انتهای مو را دور موهای پیچیده شده قرار دهید و با استفاده از یک کش آن را محکم در جای خود ثابت کنید.

بستن مو با کش به روش گوجه ای

مرحله چهارم: تنظیمات جزئی را انجام دهید یعنی اگر موها در جای صحیح خود قرار نگرفته‌اند و یا کش محکم نیست در این مرحله می‌توانید آن را تصحیح کنید.

بستن مو با کش

مطالب مرتبط