از سایه قرمز ماهرانه استفاده کنید

از سایه قرمز ماهرانه استفاده کنید

20 مهر 1398 11,472 بازدید

هرگز برای استفاده از رژ لب قرمز تردید نمی‌کنید اما در مورد استفاده از سایه قرمز چطور؟ ایده استفاده از سایه چشم قرمز به نظر شبیه آن ایده‌های عجیب و غریب و متفاوتی است که در دنیای واقعی کاربرد ندارند. اما اکثر آرایشگران مخالف این عقیده هستند. استفاده از سایه قرمز برای همه مناسب است. فقط باید قرمز مناسب با پوست خود و راه درست استفاده از آن را بدایند. فرقی نمی‌کند که سایه را کمی پشت چشمتان بزنید یا بخواهید با سایه قرمز پشت چمشتان را کامل قرمز کنید و آرایش چشم اسموکی داشته باشید، ما برای هر دوی اینها می‌توانیم به شما کمک کنیم تا فوق‌العاده به نظر برسید.

1. رنگ قرمز مناسب را انتخاب کنید

کاملا شبیه به بقیه محصولات آرایشی انتخاب تن مناسب سایه قرمز تفاوت زیادی در آرایش شما ایجاد می‌کند. باید تن رنگ پوست خود را در نظر بگیرید. برای مثال اگر تن پوستتان تیره است، قرمز روشن خودش را روی پوست شما نشان نمی‌دهد. در اینجا قوانینی را آوریدم که بر اساس تجربه به دست آمده‌اند:

  • پوست روشن: آجری تیره بهترین رنگ سایه قرمز برای پوست‌های روشن است.
  • پوست متوسط: سایه چشم قرمز روشن روی پوست‌های معمولی می‌درخشد.
  • پوست تیره: قرمز مایل به ارغوانی روی پوست‌های تیره بسیار زیبا خواهد شد.

2. پوست خود را آماده کنید

هنوز برای انتخاب رنگ قرمز سایه زود است. باید پوست خود را قبل از استفاده از سایه زیرسازی کنید. ابتدا پوست خود را آرایش کنید و مطمئن شوید که هیچ قرمزی روی پوستتان نیست. سایه قرمز باعث می‌شود قرمزی‌های روی پوست بیشتر به چشم بیایند بنابراین باید با کانسیلر هرگونه لکه، جای آکنه یا مویرگ‌های پاره شده روی پوستتان را پوشش دهید اما چون می‌خواهید چشمانتان را آرایش کنید باید بیشتر تمرکزتان روی چشم‌ها باشد. کانسیلر را زیر چشم خود پخش کنید. گوشه داخلی چشمانتان که هاله تیره دارد را فراموش نکنید. از آنجایی که استفاده از سایه قرمز کبودی زیر چشم را بیشتر می‌کند پس زیر چشمتان را خوب پوشش دهید. سپس با استفاده از کانسیلر یا پرایمر سایه، رگ‌های کوچک قرمز روی پلکتان را بپوشانید. جهت اتمام کار فونداسیون مناسب با پوست خود را روی کل پوست صورت پخش کنید.

3. برنزر خود را آماده کنید

به جای قرمز از رنگ‌های دیگر گرم مانند بُرُنز، مسی و طلایی استفاده کنید. از آنجایی که این رنگ یعنی قرمز و رنگ‌های گرم خیلی شبیه به یکدیگر هستند، واقعا استفاده از این رنگ‌ها به جای یکدیگر آسان است و شما را از آن چیزی که انتظار داشتید، دور نمی‌کند. اگر می‌خواهید تمام پشت چشمتان را سایه قرمز بزنید، کمی رنگ طیبعی (در این مورد رنگ قهوه‌ای مناسب است)، پشت پلک خود بزنید تا آن قسمت را مشخص‌تر کند.

4. خط چشمتان را برای سایه قرمز عوض کنید

خط چشم لاجوردی خود را با خط چشمی که کمی تن قرمز دارد و به رنگ پوست نزدیک است، عوض کنید. تن تیره کمی رنگ‌های روشن را پررنگ‌تر و چشم‌ها را مشخص‌تر می‌کند. راه دیگر برای زیباتر کردن سایه قرمز این است که خط چشم قرمز را روی خط چشم مشکی بکشید. سپس رنگ قرمزی که پررنگی خود را از رنگ مشکی گرفته است، دیده می‌شود. فقط روی خط مژه یا پایین چشم، خط چشم بکشید و آن را با پارچه‌ای کتان به آرامی محو کنید.

5. از دو تُن مختلف برای آرایش چشم اسموکی استفاده کنید

به روش مدرن چشم‌هایتان را آرایش اسموکی کنید. رنگ قرمز را داخل نصف پلک بزنید و آن را محو کنید تا سایه‌ای روی نیمه بیرونی بیاندازد.

6. کمی رنگ جیغ به خط چشم یا ریمل خود اضافه کنید

خط چشم مشکی را از از وسط چشم تا گوشه بیرونی چشم بکشید و بگذارید گوشه داخلی چشم قرمز بماند.

7. دو خط چشم پهن بکشید

می‌توانید با خط چشم‌های مایع کلاسیک روی پلک خود خط چشم پهن بکشید، آن را تا گوشه بیرونی چشم ادامه دهید. دقیقاً بالای خط چشم مشکی خود یک خط چشم پهن قرمز بکشید. اینگونه با دو خط چشم، چشمان خود را جسورتر کنید.

8. تن‌ها و بافت‌های مختلف را باهم مخلوط کنید

استفاده از دو رنگ قرمز متفاوت به جای یک نوع از رنگ قرمز به تنهایی ، به چشمان شما جذابیت بیشتری می‌دهد و چشمان شما را مشخص‌تر می‌کند. برای اینکار باید یک تن قرمز را به عنوان پایه روی تمام پشت چشم بزیند و اطراف آن را به سمت پشت پلک محو کنید. سپس یک سایه متالیک قرمز مانند قرمز زغال لخته‌ای، رزگلد و مسی به وسط پلک خود بزنید و آن را در رنگ پایه محو کنید.

9. هاله قرمز را امتحان کنید

نکته‌ای در رابطه آرایش چشم‌هایی که اطراف آنها کبود است که اگر همیشه پشت پلکتان هاله‌ای از رنگ سیاه یا قهوه‌ای دارد، کمی سایه قرمز روی آن و کمی بالاتر از پلکتان پخش کنید. از قرمز به عنوان محو کننده رنگ میان رنگ تیره پشت پلک و رنگ روشن روی استخوان پشت چشم خود اسنفاده کنید.

10. رنگ‌هایی که با سایه چشم قرمز نباید از آنها استفاده کرد

خوشبختانه تا اینجا شما را قانع کردیم که ایده استفاده از سایه قرمز برای همه قابل استفاده است اما اشتباه نکیند، رنگ قرمز خنثی نیست و به همه رنگ‌ها نمی‌آید. نکته‌هایی که در پایین ذکر می‌کنیم را همیشه برای داشتن چشم‌هایی با سایه قرمز در ذهن داشته باشید. یادتان باشد که هنگام استفاده از سایه قرمز می‌خواهید چشمانتان نقطه برجسته صورت شما باشد و اگر از رژ لب قرمز استفاده کنید، لب‌هایتان را در مقابل چشمنتان قرار می‌دهید یا حتی با استفاده از عوامل دیگر آنها را برجسته تر از چشم‌هایتان می‌کنید. به صورت کلی می‌توان گفت قاعده استفاده از سایه قرمز، پوست صاف و گونه و لب‌های کم‌رنگ است.

  • فقط از رنگ قرمز استفاده نکنید: شاید به نظر برسد که استفاده از سایه قرمز و رژ قرمز ریسک کمتری دارد اما آرایشگران ماهر عقیده دارند که اینگونه شما دیگر زیادی از حد قرمز دیده می‌شوید. اگر از سایه قرمز استفاده می‌کنید باید برای نقاط دیگر صورت خود از رنگ‌های ملایم‌تر استفاده کنید.
  • از رنگ‌های براق استفاده نکنید: شاید این نکته واضحی باشد که ارزش یادآوری را نداشته باشد اما جهت اطمینان آن را ذکر می‌کنیم. در صورت استفاده از سایه قرمز دیگر از رنگ‌هایی مانند گوجه‌ای، نارنجی یا حتی صورتی که تن براق دارند، استفاده نکیند زیرا صورت شما را زیادی پر از رنگ می‌کنند.
  • مواظب تن رنگ‌ها باشید: بهتر است رنگ‌های سرد را با رنگ قرمز استفاده کنید تا صورت شما متعادل باشد. بنابراین دیگر نباید برای لب‌ها و گونه‌هایتان از رنگ‌های گرم استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید: آموزش آرایش چشم مصری  

مطالب مرتبط