انواع کاشت ناخن

انواع کاشت ناخن

27 مرداد 1398 3,018 بازدید

داشتن دستانی زیبا، ناخن‌های زیبایی را می‌طلبد. کاشت ناخن همواره در بین خانمها طرفداران زیادی دارد. تزیین ناخن امری است که در جوامع امروزی بیشتر دیده می‌شود. ما روزانه تبلیغ‌های زیادی از کاشت ناخن را می‌بینیم همانطور که روز به روز به تعداد سالن‌های زیبایی افزوده می‌شود به همان میزان هم مراکز کاشت ناخن در حال افزایش هستند.

به چه کسانی کاشت ناخن توصیه می‌شود؟

برخی از افراد برای زیباتر شدن ناخن‌هایشان به سراغ کاشت ناخن می‌روند. حتی اگر ناخن‌هایشان دچار مشکل باشد یعنی ظاهر خوبی را نداشته باشد یا ضعیف و یا شکننده باشند، یا حتی بسیاری از خانم‌ها که عادت به جویدن ناخن‌هایشان دارند برای یکبار هم که شده به سراغ کاشت ناخن می‌روند.البته اگر شما جزو آن دسته از خانمها هستید که بیماری عفونی یا قارچی دارید توصیه میکنم از کاشت ناخن صرفه نظر کنید چرا که شما روند پیشرفت بیماری خود را نمی‌توانید مشاهده کنید.

نکته قابل توجه این است که کاشت ناخن همانند بسیاری از خدمات آرایشگاهی نیاز به مراقبت و بهداشت دارد، چنانچه بهداشت شما ضعیف باشد باعث می‌شود زیر ناخن‌هایتان قارچ تشکیل شود.پس حتما اصول مراقبت ناخن پس از کاشت را از آرایشگر خود جویا شوید.

انواع کاشت ناخن

  • کاشت پودری
  • کاشت قالبی
  • کاشت ژله‌ای
  • کاشت میکس
  • کاشت فرنچ
  • کاشت مرمریت
  • کاشت سیلک
  • کاشت فیبر
  • کاشت دیپینگ
  • کاشت بیبی بومر

و سایر کاشت‌ها که اغلب از کاشت پودری الهام گرفته و اسم خاصی را به خود اختصاص می‌دهند.مثلا کاشت موقت یا نمازی، لمینیت، کاشت گیاهی، کاشت دوال، کاشت اکریلیک.

کاشت ناخن

کاشت پودری

در حال حاضر بهترین روش در بین کاشت ناخن، کاشت ناخن پودری است که مناسب‌ترین و بهترین روش می‌باشد. چرا که ناخن حالت طبیعی خود را از دست نخواهد داد. البته ناگفته نماند که این روش به مهارت ناخن‌کار بستگی دارد.

 بیشتر بخوانید: ۷ نکته قابل تامل کاشت ناخن پودری 

روش انجام اینکار به این شکل است که ابتدا ناخن مصنوعی را از ابتدای ناخن می‌چسبانند و به اندازه‌ای که مدنظر است کوتاه می‌کنند. بعد از آن محلول ضد قارچ را می‌زنند و سپس شروع به زدن مواد کاشت روی ناخن می‌کنند. در نهایت باید ناخن‌ها سوهان کاری دقیق شوند تا فرم نهایی را به خود بگیرند.در این روش که زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد برای افراد کم حوصله پیشنهاد نمی‌شود چرا که در هر بار ترمیم حدود 1 تا 15/1 ساعت زمان می‌برد و بیشترین وقت به انجام سوهان کشی اختصاص داده می‌شود.

کاشت قالبی

همانطور که از اسمش مشخص است از قالب برای کاشت ناخن استفاده میشود. ابتدا مواد کاشت را روی ناخن مصنوعی می‌زنند پس از آن محلول ضد قارچ را بر روی ناخن طبیعی می‌زنند و ناخن مصنوعی را بر روی آن قرار می‌دهند و آن را برای مدتی فشار می‌دهند تا خوب بچسبد.این نوع کاشت در واقع بی کیفیت ترین روش در بین روش‌های کاشت می‌باشد چرا که نیاز به سوهان کشی ندارد، مواد بیشتری نیز مصرف می‌شود و ماندگاری کمتری دارد.

کاشت ژله‌ای

روش کار به اینصورت است که ابتدا محلول ضد قارچ را بر روی ناخن می‌زند پس از آن مواد ژل را روی ناخن‌ها می‌زنند و ناخن‌ها را در دستگاهی یووی که باعث می‌شود ژل‌ها زودتر خشک شوند قرار می‌دهند. نحوه ی کاشت ژله ای مشابه کاشت پودری است تنها تفاوت این دو روش در موادی است که استفاده می‌کنند.

همانطور که گفتیم کسانی که عادت به جویدن ناخن دارند نیز به سراغ کاشت ناخن می‌روند تا بتوانند این عادت را از خود دور کنند بدلیل اینکه موادی که در این نوع کاشت ناخن استفاده می‌شود بدمزه است روش مناسبی برای این افراد محسوب می‌شود.

نکته: اگر از این دسته از افراد هستید که به مواد کاشت ناخن حساسیت دارید باید هر چه سریعتر کاشت ناخن خود را بردارید.

کاشت میکس

 در این روش از ترکیب دو نوع کاشت پودری و ژله ای استفاده می‌شود. ابتدا محلول ضد قارچ بر روی ناخن زده می‌شود. سپس از روش کاشت پودری استفاده می‌کنند. در مرحله بعد سوهان کشی و سپس یک لایه ای از ژل روی ناخن گذاشته می‌شود و آن را داخل دستگاه یووی می‌گذارند تا خشک شود.این روش کاشت ناخن علاوه بر زیبایی و استحکام کمی‌از نظر هزینه گران تر از روش‌های دیگر است.

کاشت ناخن - کاشت میکس

کاشت فرنچ

کاشت فرنچ به دو شیوه قابل اجراست: دائمی‌و موقت. در کاشت دائم از ژلی که بصورت فشرده است یا از پودر آکریلیک طرح لبخند ایجاد می‌شود. در انتهای کار از آکریلیک کلیر (صورتی ملایم) برای پوشاندن ناخن استفاده می‌شود.

کاشت مرمریت

شاید خیلی از افراد تصور کنند که کاشت مرمریت داریم! مرمریت در واقع یک تکنیکی است که در کاشت ناخن مورد استفاده قرار می‌گیرد. از سنگ ریزه‌های زیبا در طراحی ناخن استفاده می‌شود که بسیار چشم نواز است.بطور کلی تکنیک مرمریت از انواع کاشت پودری محسوب می‌شود.

کاشت سیلک

اگر می‌خواهید که ناخن‌های طبیعی داشته باشید و از شکنندگی ناخن‌های خود ضعف می‌برید پیشنهاد ما به شما استفاده از این روش کاشت ناخن است. هر چند که این روش کاشت در مراکز کاشت ناخن بسیار مرسوم نمی‌باشد. همانطور که از اسمش مشخص است از سیلک یا ابریشم برای کاشت ناخن استفاده می‌شود.ابتدا ناخن‌ها سوهان، سپس یک لایه ایی از جنس ابریشم روی ناخن ایجاد می‌شود برای محکم کردن صدف ناخن از چسب مخصوص استفاده می‌شود. در این روش می‌بایست در هر مرحله از فیکس کننده استفاده می‌شود.

کاشت فیبر

این روش کاشت مانند سایر کاشت‌های دیگر است بجای استفاده از ناخن مصنوعی از ریشه گیاه روی ناخن استفاده می‌شود.این کاشت که به کاشت گیاهی معروف است بیش از 10 سال قدمت دارد. همانطور که از اسمش مشخص است از الیاف گیاهی مثل ابریشم یا فایبرگلاس و یا پارچه‌های دیگر استفاده می‌شود.در این روش بدلیل اینکه فیبرها نازک هستند از استحکام کمتری نسبت به روش پودری برخوردارند.البته در این روش کاشت آسیب کمتری به ناخن می‌زند و مانع رشد مجدد ناخن‌ها نمی‌شود.

اگر شما جزء آن دسته از خانمهایی هستید که به شکل مداوم دستتان در تماس با آب است بهتر است که از این روش کاشت استفاده نکنید چرا که ابریشم و یا فایبرگلاس آب و رطوبت را به خود جذب می‌کنند و باعث می‌شود که به ناخن شما آسیب وارد کند.

کاشت ناخن - کاشت فیبر

کاشت دیپینگ

در این روش ابتدا سطح ناخن را تا حدی که براقیت سطح ناخن از بین برود سوهان کشیده می‌شود(البته نباید در حدی باشد که صدف ناخن آسیب ببیند). سپس ناخن مصنوعی را با چسب به ناخن وصل کرده و برای مدتی نگه می‌دارند که کاملا خشک شود. سپس ناخن به اندازه دلخواه کوتاه می‌شود و از محلول ضد قارچ استفاده می‌شود.بعد از انجام این مرحله پرایمر را به ناخن زده و تا خشک نشده ناخن را سریعا به شکل عمودی وارد پودر می‌کنند. اضافه‌های پودر گرفته شده و پرایمر را زده و مجدد همین مراحل را بین 3 تا 5 بار تکرار می‌کنند تا به ضخامت دلخواه برسند.سپس سوهان کشی را انجام می‌دهند و در آخر از تاپ شاین برای براقی ناخن استفاده می‌کنند.نکته مهم این است که قبل از تاپ شاین ابتدا بایستی بافر کشی انجام شود.

کاشت بیبی بومر

این نوع کاشت یک‌ هایلاتی زیبا در ناخن ایجاد می‌کند. یعنی از دو رنگ برای ابتدا و انتهای ناخن بصورت همزمان استفاده می‌شود بطوری که رنگ‌ها وقتی هم مرز می‌شوند در واقع محو شوند.روش کار به این شکل است که ابتدا ناخن را سوهان کشیده و یک لایه ژل بیس برای زیر سازی ناخن می‌زنیم. سپس ناخن‌ها را در دستگاه یووی قرار داده تا کاملا خشک شود.در این مرحله از پودر بیبی بومر سفید در نوک ناخن استفاده می‌شود تا به سمت ریشه ناخن برود و بایستی رنگ آن محوتر شود. سپس با استفاده از پودر هلویی از ریشه به سمت نوک ناخن کشیده می‌شود. ناخن در دستگاه یووی قرار داده می‌شود. در نهایت باید به ناخن‌ها سوهان کشیده شود و تاپ کات زده شود و مجدد درون دسنتگاه یووی گذاشته شود.

برخی از مراکز کاشت ناخن تهران

کاشت ناخن ونک در گاندی جنوبی

کاشت ناخن بانو هلیا در جنت آباد

کاشت ناخن سایه در شهرک غرب، سعادت آباد تهران

کاشت ناخن برترینها در اندرزگو

کاشت ناخن الماس در نیاوران

کاشت ناخن ملینا در نارمک

کاشت ناخن شیری در پاسداران تهران

کاشت ناخن لاک در نارمک

برخی از مراکز کاشت ناخن اصفهان

کاشت ناخن ونوس بیوتی در شیخ صدوق شمالی

کاشت ناخن بیوتی در بزرگمهر اصفهان

کاشت ناخن ترانه در مشتاق اول

کاشت ناخن بهار در هزار جریب

کاشت ناخن هاله در پروین اصفهان

کاشت ناخن نارسیس حنایی در چهارباغ بالا

کاشت ناخن ایرسا در چهارراه پلیس

کاشت ناخن بانوی خاص در وحید

کاشت ناخن مرجان در مشتاق اول

مراکز کاشت ناخن زیادی در اصفهان،تهران و شهرهای دیگر وجود دارند که در استایلی به معرفی خدمات بهترین مراکز کاشت ناخن می‌پردازیم...

 >> مشاهده مراکز کاشت ناخن در تهران،اصفهان و سایر شهرها جهت نوبت گیری آنلاین 

 

مطالب مرتبط