به راستی راز داشتن پاهای براق چیست؟

به راستی راز داشتن پاهای براق چیست؟

10 مهر 1398 23,639 بازدید

داشتن پاهای براق همیشه زیباست و باعث می‌شود در مهمانی‌ها حسابی بدرخشید. شما هم می‌توانید به راحتی پاهای مات و کسل کننده‌یتان را به پاهای درخشان و براق تبدیل کنید. اولین قدم این است تمام سلول‌های مرده پوست‌تان را از بین ببرید. 


بخش اول لایه‌برداری پاها


1. قبل از اصلاح پاهایتان را لایه‌‌برداری کنید

راز داشتن پاهای درخشان و براق این است که قبل از اصلاح، پاهایتان را لایه‌برداری کنید. لایه‌برداری، سلول‌های مرده‌ای که باعث مسدود شدن منافذ پوست می‌شوند را از بین می‌برد. 

لایه برداری پوست پا

۲. برس زدن را امتحان کنید

از یک برس موی محکم و طبیعی استفاده کنید. برس زدن باعث افزایش گردش خون شده و ترک‌های پوستی را کاهش می‌دهد. از قسمت بیرونی زانو شروع کنید. با فشار مناسب به جهت تحریک گردش خون اینکار را انجام دهید. سپس قسمت داخلی ران‌ها را برس بکشید. پس از آن، به سراغ کف پا و کشاله ران بروید. 

برس زدن پا

۳. از دستکش‌های لایه بردار در حمام استفاده کنید

دستکش‌های لایه‌بردار (بدون نیاز به مواد شیمیایی)، روشی عالی برای از بین بردن سلول‌های مرده از روی پوست هستند. به حمام بروید و اجازه دهید که پوستتان حداقل دو دقیقه در معرض بخار آب قرار گیرد. سپس پاهایتان را با دستکش ماساژ دهید. فشار دست باید به گونه‌ای باشد که احساس درد و یا ناراحتی نکنید.  

استفاده از دستکش‌های لایه بردار در حمام

۴. از مصرف لایه بردارهای حاوی نمک و قهوه اجتناب کنید

اگر پوست حساسی دارید بهتر است از لایه‌‌بردارهای حاوی نمک، قهوه و یا سایر مواد خشن استفاده نکنید. استفاده از این مواد قبل از اصلاح، باعث می‌شود پوستتان دچار سوزش و یا التهاب شود.

 مصرف لایه بردارهای حاوی نمک و قهوه ممنوع است


بخش دوم اصلاح پاها


۵. از تیغ تازه استفاده کنید

مرتب تیغ‌تان را عوض کنید و از تیغ‌هایی استفاده کنید که تیز باشند. تیغ‌های قدیمی علاوه بر اینکه دیگر تیز نیستند و به راحتی موهایتان را اصلاح نمی‌کنند احتمال عفونت و یا باکتری را نیز افزایش می‌دهند. 

تیغ - ژیلت

۶. در انتهای دوش اصلاح کنید

هنگامی که در معرض بخار حمام قرار می‌گیرید موها به راحتی اصلاح می‌شود. شما باید حداقل ده دقیقه در حمام گرم بمانید و پس از آن اصلاحتان را شروع کنید.

استفاده از ژیلت در حمام

۷. از مصرف آب خیلی گرم پرهیز کنید

اگر با آب بسیار گرم حمام کنید یا دوش بگیرید، پوستتان خشک خواهد شد که می‌تواند شرایط را برای اصلاح کردن بدتر کند. حتما قبل از اصلاح، آب را ولرم کنید تا به راحتی بتوانید موهای بدنتان را اصلاح کنید.

مصرف آب داغ ممنوع است

۸. از کرم یا ژل مرطوب کننده استفاده کنید

شما هرگز نباید پاهای خشکتان را به صابون آغشته کنید و از تیغ برای اصلاح مو استفاده کنید، زیرا استفاده از برخی از صابون‌ها به دلیل داشتن الکل و بو پوستتان را حساس و تحریک می‌کند. بنابراین بهتر است از یک ژل و یا کرم اصلاح بدن که مرطوب کننده هستند استفاده کنید تا رطوبت کافی به پاهایتان برسد.

کرم مرطوب کننده

۹. اصلاح در جهت رشد مو

مهمترین کاری که باید برای اصلاح موهای پا انجام دهید این است که آن را در جهت رویش مو اصلاح کنید. این کار باعث می‌شود موهایتان به مرور زمان کمتر و یا از ریشه قطع شوند و همینطور التهاب پوستتان کمتر شود. همانطور که می‌دانید یکی از علت‌هایی که باعث می‌شود مو در پوست برگردد و پوست ملتهب شود این است که اصلاح در خلاف رویش مو انجام شود.

کشیدن ژیلت در جهت رشد مو


بخش سوم افزودن رطوبت و درخشش به پاها


۱۰. پاهایتان را بلافاصله بعد از اصلاح مرطوب کنید

بعد از اصلاح پاها بهتر است آن را به خوبی خشک کرده و از مرطوب کننده فاقد الکل و بو استفاده کنید تا پوستتان تحریک نشود.

استفاده از مرطوب کننده روی پا

۱۱. از برنزه کننده استفاده کنید

از برنزه کننده‌ای استفاده کنید که مناسب پوست بدنتان باشد. اگر پوست روشنی دارید برنزه کننده‌های روشن تا متوسط را انتخاب کنید و اگر پوست تیره‌ای دارید به سراغ برنزه‌ کننده‌های تیره بروید. پس از اینکه پاهایتان را اصلاح و مرطوب کردید، مقداری از برنزه کننده را روی پاهایتان بمالید و با استفاده از حرکات دایره‌ای آن را در کل پاهایتان پخش کنید.

استفاده از برنزه کننده روی پا

۱۲. از روغن بدن استفاده کنید

زدن روغن‌ به پا باعث می‌شود پاهایتان درخشان و براق شود. اگر می‌خواهید پاهایتان به صورت طبیعی مرطوب شود و درخشان گردد بهتر است از روغن‌های طبیعی استفاده کنید. پس از اینکه پاهایتان را لایه‌برداری و اصلاح کردید بهتر است از روغن‌های طبیعی مثل روغن بادام و یا روغن نارگیل استفاده کنید.

  • یک قاشق چایخوری روغن نارگیل را به پاهایتان بزنید و آن را ماساژ دهید.  
  • شما می‌توانید یک قاشق غذا خوری از روغن بادام را که سرشار از ویتامین‌های A و E است را به پاهایتان بزنید.  

استفاده از روغن نارگیل روی پا

۱۳. از پودر براق کننده استفاده کنید

استفاده از پودر براق کننده باعث می‌شود پاهایتان به خوبی بدرخشند و جلب توجه کنند. در مرحله‌ی آخر می‌توانید با استفاده از یک براش، پودر براق کننده را به پاهایتان بزنید.  

استفاده از پودر براق کننده

بیشتر بخوانید: روشن کردن زانوهای تیره با روشهای خانگی  

برچسب‌ها: راز_پاهای_براق
مطالب مرتبط