وسایل پدیکور و مانیکور

وسایل پدیکور و مانیکور

09 شهریور 1398 13,362 بازدید

ناخن گیر

 

ناخن گیر مانیکور

اولین وسیله مورد نیاز در مانیکور و پدیکور پا، ناخنگیر است. ناخنها بستر مناسبی برای رشد باکتری هستند و در واقع یکی از آلودهترین اجزای بدن به حساب میآیند. لذا مرتب کوتاه کردن آنها برای حفظ سلامت فرد ضروری است، تا به این ترتیب از بروز بسیاری از بیماریها جلوگیری شود.

از ناخن گیر یا قیچی ناخن استفاده کنید. قبل از گرفتن ناخنها، از تمیز بودن ناخنگیر مطمئن شوید. مراقب باشید پوست اطراف ناخن را نگیرید و ناخنها را از ته کوتاه نکنید چرا که منجر به عفونت میشود.

نکته: بهترین زمان برای کوتاه کردن ناخن، بعد از حمام است، چرا که ناخنهای شما بر اثر رطوبت نرمتر خواهد شد.

 بیشتر بخوانید: آموزش گام به گام پدیکور در منزل در ۱۰ مرحله 

پوشر کوتیکول

پوشر کوتیکول مانیکور

کوتیکولهای پایین بستر ناخن به مراقبت نیاز دارند تا خشک و پوسته پوسته نشوند. از پوشر برای حذف کوتیکولهای خشک استفاده میشود. اگر ناخنهای مقاومی و محکمی دارید از پوشر فلزی و در غیر این صورت از پوشر چوبی استفاده کنید.

هرکز کوتیکولهای سطح ناخن را نچینید چرا که منجر بروز عفونت میشود. از سر تیز و قاشقی شکل پوشر برای گرفتن کوتیکولها استفاده کنید.

نکته: بهترین زمان استفاده از پوشر، بعد از حمام است ،چرا که بافت اطراف ناخن بسیار نرم است و به راحتی میتوان اضافات سطح ناخن را گرفت.

نیپر

نیپر مانیکور و پدیکور

از نیپر نیز برای گرفتن کوتیکولها و پوستهای اضافه اطراف ناخن استفاده میشود. بعد از این که کوتیکولهای سطح ناخن را با پوشر گرفتید از نیپر برای گرفتن بافت نرم و کوتیکولهای اطراف ناخن استفاه کنید. نیپر این امکان را به شما میدهد که به راحتی به زوایا و گوشههای اطرف ناخن دسترسی پیدا کنید.

نکته: بعد از گرفتن کوتیکولها و پوستهای مرده سطح و اطراف ناخن حتما از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

همواره قبل و بعد از استفاده از پوشر و نیپر، آنها را کاملا ضدعفونی کرده و در مکان خشک نگه دارید.

بافر

بافر مانیکور

از بافر برای براق و درخشان کردن سطح ناخن استفاده میشود. بافر همچنین با حذف یک لایه مرده ، سطح ناخن را یکدست میکند.

قبل از استفاده ، ناخنهای خود را کاملا شسته و خشک نمایید. بافر را از پایین ناخن به سمت بالا حرکت دهید یا برعکس . اما هرگز حرکت رفت و برگشتی انجام ندهید . فشار بافر روی ناخن باید در حد ملایم باشد. استفاده زیاد از بافر میتواند آسیب زننده باشد. لذا استفاده یک بار در ماه برای داشتن ناخنهایی سالم و زیبا کافی است.

نکته: از سر کوچکتر بافر استفاده کنید. و بعد از استفاده حتما ناخنهایتان را با روغن حاوی کوتیکول مرطوب کنید.

 بیشتر بخوانید: انتخاب مانیکور مناسب برای ناخن 

سوهان ناخن

سوهان ناخن

از سوهان برای صاف کردن و شکل دادن به لبههای ناخن استفاده میشود.

نکته: قبل از استفاده ،از خشک بودن ناخنهای خود مطمئن شوید. سطح سوهان را با زاویه 45 درجه ، مماس بر لبه ناخن قرار داده و از یک گوشه ناخن به طرف دیگر در یک جهت حرکت دهید. دقت کنید حرکت سوهان رفت و برگشت نباشد، زیرا باعث زبرتر شدن لبه ناخن میشود.

نکته: برای این که ناخن کمتر در معرض شکستگی قرار گیرد و ظاهر زیباتری نیز داشته باشد لبه ناخن را به صورت بیضی یا مربع سوهان کشی کنید . بعد از استفاده از کرمی از روغن مخصوص ناخن استفاده کنید.

سنگ پا پدیکور

سنگ پا

یکی از وسایل مورد نیاز پدیکور پا سنگ پا برای برداشتن پوست خشن و سطحی کف پا می باشد. با استفاده از سنگ پا میتوانید کف پای صاف و بدون ترک داشته باشید.

قبل از استفاده ، پای خود را حدود 10 دقیقه در آب گرم و صابون قرار دهید . بعد از این که کف پای شما نرم شد، سنگ پا را خیس کرده و به آرامش روی کف پما بمالید.

نکته: همیچنین میتوان از سنگ پا به همین روش برای لایه برداری آرنج و زانو نیز استفاده کرد.

استفاده روزانه از سنگ پا توصیه میشود ، بخصوص اگر عادت به استفاده از صندل دارید و کف پای شما دائما در معرض هوای بیرون است. البته کاملا مراقب باشید که فشار سنگ پا روی پوست کاملا ملایم باشد.

برس ناخن

برس ناخن مانیکور

برس ناخن یکی از وسایل مانیکور و پدیکور  می باشد.از برس ناخن برای تمیز کردن ناخنها و حتی برطرف کردن لکههای روی ناخن استفاده میشود.

برس را زیر آب گرم بگیرید و کمی به صابون آغشته کنید. سپس چند بار از یک طرف به طرف دیگر ناخن بکشید تا کف کند. در نهایت ناخنهایتان را با آب گرم بشویید و از روغن مخصوص ناخن استفاده کنید.

جدا کننده

وسایل مانیکور و پدیکور

 

از جدا کننده برای ایجاد فاصله بین انگشتهای پا استفاده میشود تا انگشتها روی هم نیایند و به راحتی بتوان به ناخنها دسترسی پیدا کرد. علاوه بر این ، جدا کننده برای کشش مفاصل انگشت پا استفاده میشود و به نوعی به انگشتان کشش میدهد و باعث ایجاد حس خوب کشش در مفاصل انگشتان میشود.

فقط کافی است ضمن کار، این وسیله را بین انگشتان پا قرار داده و مشغول پدیکور شوید.

خلال چوبی

وسایل مانیکور

 

از خلال چوبی هم میتوان برای برداشتن کوتیکولها ، تمیز کردن ناخن و حتی برطرف کردن ریخت و پاشهای مانیکور در اطراف ناخن استفاده کرد. پس همیشه موقع مانیکور ، چند خلال چوبی کنار دست خود داشته باشید.

 

اسکراب (لوسیون لایه بردار)

اسکراب پوست

استفاده از یک اسکراب ملایم برای پوست دست و پا، علاوه بر ایجاد حس خوب ، باعث پاکسازی و برداشتن لایه های مرده سطح پوست میشود. فقط مراقب باشید که فشار اسکراب روی پوست خیلی ملایم باشد.

 

 

مطالب مرتبط